LT EN RU

Šiuo metu Panemunės pilies galerijoje veikia šios parodos (norėdami padidinti plakatą - paspauskite ant jo):

  

                http://www.panemunespilis.lt/admin/UploadFile/287260509_422631166384648_1525741055743981916_n.jpg        http://www.panemunespilis.lt/admin/UploadFile/mantasgolubevas.pnghttp://www.panemunespilis.lt/admin/UploadFile/meska.JPG          

Pernakt viskas pasikeitė

Liepos 9 d. 17 val. Panemunės pilies parke atidaroma grupinė skulptūrų ir instaliacijų paroda „Pernakt viskas pasikeitė“.

Parodoje „Pernakt viskas pasikeitė“ susitinka septynių autorių kūriniai – skulptūros, instaliacijos ir skulptūriniai objektai. Tai kūriniai, savaip kalbantys apie persipynusias temas – pastarųjų mėnesių realijas, istorines nuorodas, medžiagos ir reikšmių transformacijas bei mitologijos reikšmes šiandienai. Parodos turinys neaplenkia svarbiausios pastaruoju meto karo temos, o taip pat – bandymo plastine skulptūrų kalba ir jų tarpusavio jungčių pagalba išreikšti vidines su šia tema susijusias jausenas. Kartu, stebint ir apmąstant medžiagų junginius bei jų deformacijas, žiūrovui nesudėtinga asociatyviai panirti ir į savas interpretacijas. Atsakymo, kaip atkoduoti kūrinių prasmes, galima ieškoti darbų pavadinimuose ir atkreipiant dėmesį į kūrinių formas, medžiagų laikmetį ar netgi pirminę jų paskirtį. 

Parodoje savo darbus pristatantys autoriai  – skirtingų kartų menininkai, Vilniaus dailės akademijos absolventai: skulptoriai, tapytojai, piešėjai ir tarpdisciplininio meno atstovai. Vieni jų yra pasirinkę individualų kūrėjo kelią, kiti, be kūrybinio kelio, taip pat dėsto akademijoje. Kūriniams sukurti panaudotos įvairios medžiagos (betonas, metalas, stiklas, keramika, organinės medžiagos) bei skirtingos išraiškos priemonės parodo bendros mokyklos daugiasluoksniškumą ir mokėjimą puoselėti savitą autorinį išskirtinumą.

Menininkai: Jonas Aničas, Nerijus Erminas, Aušra Jasiukevičiūtė, Jonas Kazlauskas, Tauras Kensminas, Rytis Urbanskas, Pavel Pavel

Parodos kuratorė: Agnė Mackevičiūtė

Paroda veikia iki spalio 1 d.